Hobby a stavebniny


Začali sa jarné práce v záhrade a okolo domu. Máte vo výbave rebrík?

Každý správny záhradkár, ktorého záhrada je väčšia ako pár metrov štvorcových, by mal mať po ruke rebrík. Rebríky patria do výbavy záhradkárov i majiteľov rodinných domov. Nikdy neviete, kedy budete musieť niečo na dome opraviť alebo v záhrade ošetriť stromčeky či kríky. Aký rebrík sa vám bude hodiť v záhrada a aký na práce okolo domu?

Čitať viac…

5 najobľúbenejších druhov dreva a ich využitie

Drevo ako prírodný materiál je najpopulárnejším na výrobu nábytku do interiéru i exteriéru. Okrem nábytku sa z dreva vyrábajú profily okien a dvere. Chystáte sa práve kupovať nábytok a neviete, aké drevo vybrať? Poradíme vám, ktorých 5 typov dreva je najviac populárnych a kde sa daný typ dreva využíva.

Čitať viac…

5 krokov, ako pripraviť steny na maľovanie

Môžete kúpiť aj tie najdrahšie farby na stenu, ale ak steny nepripravíte na nanášanie farby, výsledok bude žalostný. Príprava stien na maľovanie je rovnako dôležitá ako výber farebného odtieňa. Pred samotným maľovaním stien vykonajte nasledujúcich 5 krokov a vaše steny bude dokonalo vymaľované ako z rúk profesionála.

Čitať viac…

Kovové ploty a jarná údržba

Kovový plot po zime nevyzerá veľmi vábne, a to hlavne v prípade, že ste ho na jeseň neošetrili. Mrazy a vlhkosť dali kovu zabrať, farba sa olúpala a na niektorých miesta plotu je vidieť začínajúca korózia. Je čas, aby ste vyhrnuli rukávy a pustili sa do jarnej údržby plotu.

Čitať viac…

10 pravidiel bezpečnej práce na rebríku

Používate počas prác doma alebo v záhrade rebrík? A používate ho správne? Bezpečné používanie rebríka neznamená len to, že ho opriete o stenu. Bezpečnosť práce na rebríku má veľa pravidiel, ktoré sú elementárne, ale z hľadiska ochrany zdravia kľúčové. Počet pádov z z rebríka každý rok rastie a s pádmi rastie aj počet závažných úrazov. Dbajte na to, aby ste s rebríkom a na rebríku pracovali podľa nasledujúcich pravidiel.

Čitať viac…

5 rád, ako pripraviť steny a miestnosť na maľovanie

Maľovanie stien v byte alebo dome je zdĺhavá a dosť špinavá práca, ktorej sa snažíme vyhýbať ako sa len dá. Každá stena po čase potrebuje vymaľovať, a to nielen z estetického hľadiska. Steny rokmi sajú vlhkosť, mastnotu a usádzajú sa v nich patogény. Je zrejmé, že vymaľovaniu stien sa vyhnúť nedá. Ak ste s rozhodli steny maľovať svojpomocne, prečítajte si náš malý návod, ako pripraviť steny a miestnosť na maľovanie.

Čitať viac…

Maľovanie stien izieb. Čo všetko budete potrebovať?

Kto má rád maľovanie bytu? Asi len máloktorá ruka sa zdvihla hore. Maľovanie bytu pozostáva z troch zdĺhavých fáz. Prvá je príprava miestností na maľovanie, druhá fáza je maľovanie samotné a tretia je najviac otravná, a to upratovanie. Čo všetko si na maľovanie pripraviť, aby ste nemuseli behať desaťkrát do obchodu?

Čitať viac…

Jar tu máme ani sa nenazdáme. Ako pripraviť záhradný nábytok na sezónu

Záhradný nábytok ešte stojí v garáži alebo v záhradnom domčeku. O pár týždňov sa oteplí a zrazu zistíte, že nábytok nie je v takom stave, aby ste ho mohli používať. Aké kroky je nutné podniknúť pre plnú funkčnosť nábytku? Starostlivosť o nábytok závisí od toho, z akého materiálu je nábytok vyrobený.

Čitať viac…

5 pomôcok, ktoré sa zídu každému domácemu majstrovi

Rozmýšľate, čo kúpiť vášmu partnerovi k sviatku? V prípade, že je jeho koníčkom majstrovanie, máte o problém menej. Domácemu majstrovi sa vždy zídu nástroje a pomôcky, ktoré využije pri oprave malých porúch v domácnosti, pri práci okolo domu alebo pri majstrovaní v dielni. Ktorých 5 základných pomôcok ocení každý domáci majster?

Čitať viac…

Vaše dieťa sa nedokáže sústrediť? Zmeňte farby v detskej izbe

Farby na psychiku vplývajú oveľa viac, ako si myslíte. Predovšetkým nevyzretá detská psychika môže pod vplyvom nevhodne zvolených farieb a ich kombinácií trpieť. Dôsledky sa prejavia napríklad v nesústredenosti, podráždenosti alebo v podobe smútku. Je nesmierne dôležité, aby ste dbali na výber správnych farieb hlavne v detskej izbe. Ktoré farby deti povzbudia a ktoré naopak tlmia ich energiu?

Čitať viac…

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Dobrá cena,rýchle dorucenie Doporučujem ostatnym V pohode

Overený zákazník,

Dobrá skúsenosť

Overený zákazník,

Skvele promotne profesionalne

Overený zákazník,