Belinka Oil Decking 201 natur 2,5 l

Belinka | Novinky vo farby-lakoch | Kód: 3838968305038
Dostupnosť
Skladom
Doručenie do 48h (počas pracovných dní).
51,75 €
43,13 € bez DPH

Belinka Oil Decking 201 natur bezfarebný 2,5 l

Belinka Oil Decking sa používa na ochranu a údržbu vonkajších schodných drevených povrchov a záhradného nábytku. Používa sa ako ochrana povrchov, ktoré sú vyrobené z odolných typov dreva (smrekovec, dub, orech a tropické drevo ako teak a bangkirai).

  • pre ochranu a údržbu vonkajších pochôdznych drevených povrchov a záhradný nábytok

  • obsahuje UV filtre a UV pohlcovače

  • zvyšuje odolnosť voči poveternostným vplyvom

  • odpudzuje vodu a nečistoty

  • dostupné v piatich starostlivo vybraných farebných odtieňoch

Olej sa vsiakne hlboko do dreva, oživí ho, dá mu farbu a posilní jeho prírodnú štruktúru. Odtieň a konečný vzhľad naolejovaného povrchu závisí od typu dreva. Naolejovaný povrch odpudzuje vodu a špinu, a je jednoduchší na čistenie. Na povrchu nevytvára film, bubliny, nelúpe sa ako výsledok stiahnutia alebo napuchnutia dreva. Obsahuje UV filtre a abosrbenty, ktoré zvyšujú odolnosť voči vplyvom počasia.

Belinka oleje sú vyrobené z prírodných zložiek a sú šetrné k zdraviu a životnému prostrediu.

Zloženie: Modifikované rastlinné oleje a vosky, pigmenty, UV abosrbenty a prídavné látky.

Spotreba: Spotreba závisí od typu a predchádzajúceho zaobchádzania s drevom (odporúčame jemné brúsenie, čistenie, vyhladzovanie), a taktiež od metódy nanášania. 1 liter oleja pokryje 15-30 m2 povrchu v jednom nátere.

Schnutie: 24 hodín (za normálnych podmienok, T = 20 °C, relatívna vlhkosť vzduchu 65 %). Pri nižších teplotách alebo vyššej relatívnej vlhkosti vzduchu sa doba schnutia predlžuje.

Čistenie náradia: s vodou, saponátom alebo priemyselným liehom.

Skladovanie: v originálne uzatvorenom obale pri teplote 5–30 °C.

Bod vzplanutia: nad 65 °C.

Varovania:

Olejom nasiaknuté handry je nutné po použití namočiť do vody alebo spáliť, v opačnom prípade môže dôjsť k ich samovznieteniu.

Používanie: Pred nanesením musí byť drevo suché, bez nečistôt a mastnoty, jemne vybrúsené a bez prachu. Pred použitím olej dobre zamiešajte. Spotreba závisí od typu dreva, jeho predchádzajúceho zaobchádzania a metódy nanášania. Drevo je dobre chránené vtedy, keď už neabsorbuje olej, takže by sa mali naniesť aspoň 2 vrstvy v 24-hodinových intervaloch, keď chránite povrch prvýkrát. Schnutie hlbších vrstiev trvá niekoľko dní, takže odporúčame, aby ste drevo počas tohto obdobia príliš nezaťažovali. Počas používania tohto výrobku musíte nosiť ochranné oblečenie. Odporúčame pravidelnú kontrolu naolejovaných a počasiu vystavených elementov, ktoré by mali byť ošetrené. v prípade potreby, tým istým výrobkom. Povinné časové intervaly ošetrenia závisia od typu dreva, mechanickej záťaže a vystaveniu vlhkosti. Odporúčame oživiť povrch aspoň raz do roka.

Nanášanie oleja:

Olej pred nanášaním dobre premiešame. Najlepšie sa olej nanáša handrou, ktorá nezanecháva vlákna. Možné je aj nanášanie so štetcom alebo valčekom, niekto ho nanáša dokonca špachtľou, striekaním alebo ponáraním.

Olej nalejeme na povrch dreva a handrou ho rovnomerne roztrieme po celom povrchu. Vrstva oleja musí byť výdatná. Na dreve ho musí byť toľko, aby ihneď nevsiakol, ale aby zostal na povrchu. Olej necháme vsakovať 5 – 20 minút (závisí od druhu oleja a dreva). Potom zvyšok oleja odstránime čistou, suchou a nasiakavou handrou alebo nasiakavým papierom a povrch utrieme alebo vyleštíme. Ak z povrchu neodstránime všetok prebytočný olej, môže nevsiaknutý olej zaschnúť na povrchu dreva, vytvoriť fľaky a pokaziť tak želaný rovnomerný hodvábny lesk. Olej schne 6 – 24 hodín alebo dlhšie, závisí to od druhu oleja. Pri nanášaní ponáraním, ponoríme celý drevený predmet do oleja a po 10 – 60 sekundách ho postavíme tak, aby z neho olej stiekol. Aj v tomto prípade po 5 – 20 minútach zotrieme zvyšok oleja a povrch vyleštíme.

Drevo je vtedy dobre ochránené, keď už nenasáva viac oleja. Pre kvalitnú ochranu a lepšiu odolnosť dreva odporúčame pri prvom nanášaní po 24 hodinách postup aspoň ešte raz zopakovať. Pri viacej pórovitých povrchoch, resp. mäkších druhoch dreva odporúčame viacej vrstiev oleja v 24 hodinových intervaloch. Medzi nanesením jednotlivých vrstiev povrch prebrúsime špongiou scotch bride alebo jemnými abrazívnymi hubkami a starostlivo odstránime prach. Použité handry, papier a iné pomôcky ihneď po použití umyjeme mydlom a vodou alebo priemyselným liehom alebo nitro riedidlom.

Značka Belinka
Výrobca Helios
Farba Bezfarebný
Balenie 2,5l

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Odtieň Počet mj na sklade
Hlavný sklad 3838968305038 201 natur 4
Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Objednávka bola vybavená rýchlo a bez problémov

Overený zákazník,

Velmi spolahlivy a rychly obchod,doporucujem

Overený zákazník,

Veľký výber,dobré ceny

Overený zákazník,