Isopropanol 99.9% ,1000ml

Isopropanol | Lieh | Kód: 8586001701396
Akcia -38%
Isopropanol 99.9% ,1000ml
Dostupnosť
Skladom
Doručenie do 48h (počas pracovných dní).
Pôvodná cena
8,50 €
Ušetríte
3,22 € (38%)
5,28 €
4,40 € bez DPH

Priemerné hodnotenie
5 / 5
Hodnotené 16×
5
16×
4
3
2
1

Isopropanol 99.9%

Rozpúšťadlo a vysoko účinný čistiaci prostriedok, ktorý je vhodný na čistenie elektronických kontaktov, audio-video hláv, CD a DVD šošoviek, TV obrazoviek, mobilných telefónov a tabletov. Z týchto povrchov výborne odstraňuje aj šmuhy a odtlačky prstov. Izopropyl alkohol sa používa aj na odstraňovanie teplovodivých pást a zvyškov lepidiel po nálepkách a na odstraňovanie zvyškov lepidiel a podobných ľahko rozpustiteľných látok v priemysle.

Je výborný odstranovač grafitov a iných nápisov napr. od nezmazateľných fixiek z neabsorbujúcich pokladov ako je napr. sklo, plasty, keramika, kameň, lakované povrchy.

Izopropyl alkohol je používaný aj vo farmaceutickom priemysle a takisto na dôkladné čistenie laku áut pred nanášaním vosku alebo keramickej ochrany.

Izopropylalkohol je ľahko dostupný. Podobne ako acetón rozpúšťa širokú škálu nepolárnych zlúčenín. Je relatívne netoxický a rýchlo sa odparuje. Preto sa široko používa ako rozpúšťadlo a ako čistiaci prostriedok (pre rozpúšťanie lipofilných kontaminantov, napríklad oleja).

Príkladom je použitie na čistenie elektronických zariadení - elektrických kontaktov (napríklad pri pamäťových kariet), magnetických hláv, šošoviek laserov prípade optických mechaník (CD, DVD), k odstraňovaniu teplovodivej pasty z CPU pod.

Používa sa aj na čistenie LCD a sklenených obrazoviek (s určitým rizikom pre antireflexnú vrstvu na povrchu obrazovky), hudobné obchody s ním často leštia bazarové alebo poškriabané gramofónové platne. Čistia sa s ním biele tabule a odstraňujú nechcené atramentové značky (s rizikom poškodenia povrchu).

Používa sa aj na čistenie zbraní.

Tiež dobre odstraňuje šmuhy, špinu a odtlačky prstov z mobilných telefónov a PDA.

Je účinný pri odstraňovaní zvyškov lepidiel po nálepkách.

Možno ho použiť aj na odstraňovanie škvŕn z väčšiny látok, dreva, bavlny a pod.

Ako konzervant (pre biologické preparáty) izopropylalkohol poskytuje lacnú (v porovnaní s čistým etanolom) a porovnateľne netoxickú alternatívu k formaldehydu a iným syntetickým konzervantom. Optimálna koncentrácia je 90 až 99%, v núdzi možno použiť aj koncentráciu 70%.

Dezinfekčné vankúšiky typicky obsahujú 60-70% roztok izopropylalkoholu vo vode. Bežne sa používa aj ako priemyselný čistič a rozpúšťadlo.

Izopropylalkohol je hlavnou zložkou aditív pre odvodňovanie benzínu. Voda vo významnejších množstvách predstavuje v palivových nádržiach problém, pretože sa oddeľuje a môže v palivovej sústave zamrznúť. Neodstráni vodu z benzínu, spôsobí však, že sa rozpustí. Rozpustená voda už nepredstavuje také nebezpečenstvo ako voda nerozpustená, pretože už nemôže zamrznúť v palivovom potrubí.

Izopropylalkohol sa tiež často predáva ako sprej na odmrazovanie čelného skla dopravných prostriedkov.

V ofsetovej tlači sa používa ako prísada pre zníženie povrchového napätia vlhčiaceho roztoku (pri moderných zvlhčovacích systémoch do 5%). Vďaka tomu sa na zvlhčovacích valcoch vytvára film väčšej hrúbky čo pomáha zaistiť dostatočné navlhčenie tlačovej formy.

Výrobca ŠK Spektrum
Balenie 1l
Značka Isopropanol
,
5

Skvely produkt, kvalitne balenie, slovensky vyrobca.

Klady
Zápory
 • Perfektne cisty, pouzivam profesionalne pri servisochNezanechva cmuhy

,
5

Veľmi kvalitný výrobok ktorý využijem pri svojej práci.


,
5

Klady
Zápory
 • Kvalita
 • Cena

,
5

Klady
Zápory
 • Super
 • Cena
 • Nemam

,
5

ISOPROPANOL IZOPROPYALKOHOL 99,5 1L používam v domácnosti na čistenie skiel od samolepiek, ale hlavne pri opravách mobilných telefónov ( rozpustenie lepidla držiaceho batériu v MT, čistenie displeja pred nalepením ochranného skla, atď.)


,
5

Dobrá dezinfekcia povrchov


,
5

Klady
Zápory
 • Konečne som si poriadne umyl sklo na aute.

,
5


,
5

Klady
Zápory
 • Kvalitný
 • Skvelá cena

,
5

Klady
Zápory
 • skvele na cistenie povrchov, odmastnenie, cistenie od lepidla a necistot

,
5

Kvalitný


,
5

Klady
Zápory
 • Vsetko super

,
5


,
5

Je to IPA, kto nevie na čo je, tak tomu aj tak recenzia nepomôže


,
5

Produkt odporucam, vyborna kvalita.

Klady
Zápory
 • Super
 • Velmi dobra valita a cena.

,
5

Sklad Kód Počet mj na sklade
Hlavný sklad 8586001701396 115

Súvisiace produkty

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Cena Rýchlosť dodania Komunikácia

Overený zákazník,

Veľmi seriózny a ústretový prístup.

Overený zákazník,

rýchle dodanie

Overený zákazník,