Najpredávanejšie

Cena od - do
Dostupnosť
Skladom

1 – 15 / 15

Nie je tomu tak dávno, keď ženy farbili textílie o sto šesť. Obchody s oblečením nemali veľmi čo ponúknuť a lepšie kúsky boli cenovo v iných dimenziách. Keď sa na oblečení zjavili fľaky, farba vybledla alebo ste chceli obmeniť šatník, na rad prichádzalo farbenie textílií. Týmto spôsobom sa z bielych šiat mohli stať módne zelené alebo nudné béžové šaty sa zmenili na ružové. Zamyslite sa nad touto možnosť aj vy. Ak máte pocit, že vás šatník nudí, zmeňte ho vďaka zmene farieb.

Farbenie textílií môže byť zábavným a tvorivým spôsobom pridávania farieb do vášho oblečenia, domácich doplnkov alebo iných textilných výrobkov. Existuje mnoho spôsobov ako farbiť textil, vrátane rôznych typov farieb, techník a materiálov.

Prírodné farbenie oblečenia

Keď zmýšľate naozaj ekologicky, môžete farbu oblečenia zmeniť aj s pomocou prírody. Prírodnými farbami sa však dajú zafarbiť len bavlnené textílie. Najviac používaná je pri farbení kurkuma. Podľa intenzity zmení bledé tričko na žlté alebo hnedé. Na takéto farbenie vám stačia tri lyžice kurkumy, horúca voda a približne 30 minút na ponorenie oblečenia do vody. Ako stabilizátor farby použite octovú vodu. Na záver je potrebné textíliu prepláchnuť v studenej vode a nechať vyschnúť. Podobne viete zafarbiť bavlnu na ružovo vďaka avokádovým šupkám. Na farbenie môžete využiť aj iné ovocie a zeleninu, napríklad mrkvu, červenú repu alebo orechy.

Rozmanité chemické farbenie

Chemické tekuté farby sa používajú pri praní na maximálne 40 stupňoch. Po zafarbení je nutné oblečenie ešte raz preprať. Aj pri chemických farbách platí, že oblečenie musí byť ušité z prírodných materiálov ako je bavlna alebo ľan.

Práškové farby na textil Duha 

Farba vhodná na bavlnu, viskózu a ľan. Jedno balenie dokáže zafarbiť až 300 g látky. Môžete ňou farbiť ručne alebo v práčke.

Ručné farbenie návod:

Obsah vrecka rozpustite v ¼ l vriacej vody. Roztok nalejte do nádoby so 7 - 10 litrami vlažnej vody a pridajte 10 polievkových lyžíc kuchynskej soli (200 g). Ponorte farbenú látku do kúpeľa, rovnomerne rozprestrite a za občasného miešania privedieme do varu. Udržujte takto pri miernom vare 20 minút, potom odstavte a občas zamiešajte, až voda takmer vychladne. Farbenú látku potom pláchajte v studenej vode, kým nie je voda číra.

Farbenie v práčke návod:

Obsah vrecka rozpustite v ¼ l vriacej vody a nalejte priamo do bubna práčky. Pridajte 10 polievkových lyžíc kuchynskej soli (200g). Vložte látku do bubna a použite program s najvyššou teplotou (80-90 ° C) bez predprania. Po ukončení cyklu látku vyberte.

Na koniec určite nazabudnite práčku dobre vyčistiť.

Čistenie práčky
Pre odstránenie možných zvyškov farby nastavte program s najvyššou teplotou (80-90 ° C). Pridajte do práčky minimálnu dávku pracieho prášku a 200 ml bieliaceho prípravku (napr. Savo) spolu s kusom starej látky, ktorý prípadné zvyšky farby pohltí.

 

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Krátka dodacia lehota

Overený zákazník,

Max spokojnost, profi sluzby, tuchle dorucenie

Overený zákazník,

spokojný s dodaním

Overený zákazník,