REMAL Color Efekt umývateľná dekoračná farba, 0900 strieborný 400 g

Remal | Novinky vo farby-lakoch | Kód: 8591235091519
NOVÉ
Dostupnosť
Skladom
Doručenie do 48h (počas pracovných dní).
12,90 €
10,75 € bez DPH

REMAL Color Efekt umývateľná dekoračná farba, 0900 strieborný 400 g

Dekoratívna maliarska farba REMAL Efekt s kovovým a perleťovým vzhľadom na dekoráciu moderných designov pri využití rôznych maliarskych techník napr. maľovanie štetcom alebo valčekom, striekanie, tupovanie špongiou a používanie maliarskych šablón. Vzájomnou kombináciou farieb REMAL Efekt napríklad s tónovacími pastami je možné vytvoriť jemné, noblesné a umelecké vzhľady stien.

Vďaka nekonečným kombináciám, využívaniu rôznych pracovných postupov a improvizácie tvorcu je možné každý výsledok považovať za originálne a neopakovateľné umelecké dielo. Vhodným použitím dekoratívnych maliarskych farieb sa prejavia ich optické vlastnosti (jas, ligot, lesk, sila, hĺbka,…). Konečný vzhľad je taktiež ovplyvnený odtieňom použitého podkladu a predovšetkým osvetlením. Veľmi efektívne pôsobia detaily, keď na ne dopadá svetlo alebo sa na ne pozeráte z rôznych smerov a uhlov. Využitím kontrastu svetlo - tma získate jasnejší a živší povrch plný sviežosti.

Je odporúčaný na dekoratívne nátery všetkých typov minerálnych omietok, drevených podkladov, sadrokartónu a pod. v interiéroch a exteriéroch. Je vhodný pre dekoračné valčeky, maliarske linky a pod. Vo vonkajšom prostredí možno použiť iba pre krátkodobé aplikácie.

Vlastnosti dekoratívnej farby na stenu:

 • odtieň strieborná perleť 0910
 • dekoračný maliarsky lesk
 • vhodné o valčeky, linky, dekorácie, šablóny, ornamenty, celoplošné aplikácie
 • umývateľný dekoračný náter
 • rýchloschnúci
 • s trblietavým leskom
 • vhodné pre interiér aj exteriér
 • vrchná vodouriediteľná akrylátová farba

Technické vlastnosti dekoratívne umývateľnej farby:

 • orientačná spotreba 0,12 až 0,16 kg/m² pri celoplošnej aplikácii, závisí od techniky a spôsobu nanášania.
 • pre podklad omietky, sadrokartóny a iné podklady
 • prostredie interiér, pre exteriér iba krátkodobo
 • vyrába sa v odtieňoch podľa špeciálnej vzorkovnice
 • aplikácia štetcom, valčekom (dekoračným, s krátkym vlasom apod.), hubkou, striekaním (vzduch), handričkou, maliarskou šablónou a pod.
 • vodouriediteľná farba na stenu
 • viskozita 3000 - 4000 mPas (Brookfield HB DV 2+ 4/100)
 • obsah neprchavých látok min. 22%
 • pH 7,2 – 8,2

Príklad náterového postupu dekoračného lesku na stenu:
Podklad musí byť rovný a bez trhlín, suchý a dostatočne vyzretý, pevný, bez prachu, starých náterov a nesúdržných častíc. Musí byť zbavený biologického napadnutia (plesne, riasy). Príliš savé, sprašujúce sa alebo nesúdržné podklady je nutné vopred napenetrovať (spevniť) vhodnou penetráciou napr. REMAL, BARLET alebo SOICRAT. Biologické napadnutie (plesne) zlikvidovať prostriedkom REMAL Sanal na murivo V1406.

Základný náter omietky sa robí maliarskou farbou REMAL alebo REMAL VINYL v rôznych odtieňoch. Pred aplikáciou je nutné farbu riadne premiešať. Mierna sedimentácia nie je na závadu. Farba sa riedi podľa spôsobu nanášania a to v pomere 1 diel farby a 0 – 1 diel vody. Ostatné plochy je nutné chrániť proti znečisteniu. Znečistené miesta sa musia ihneď očistiť, pretože zaschnutá farba sa ťažko odstraňuje. Optimálna teplota pri aplikácii je odporúčaná v rozmedzí 15 až 25 ° C. Optimálna vlhkosť vzduchu je 50 až 70 rel. %. Zvýšená vlhkosť vzduchu a nižšie teploty môžu výrazne ovplyvniť rýchlosť zasychania. Na ucelené plochy použite výrobok z jednej šarže, rôzne šarže pred použitím zmiešajte dohromady.

Manipulácia s maliarskym dekoračným leskom:
Pri práci dodržujte základné hygienické pravidlá. Výrobok nie je určený na nátery prichádzajúce do priameho styku s požívatinami, krmivami, pitnou vodou ani na nátery detských hračiek a detského nábytku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak sa necítite dobre, vyhľadajte lekársku pomoc.

Výrobok je ošetrený biocídom. Obsahuje reakčnú zmes: 5-chlór-2-metylizotiazol-3(2H)-on [číslo ES 247-500-7] a 2-metylizotiazol-3(2H)-on [číslo ES 220-239-6] (3: 1). Môže vyvolať alergickú reakciu.
Skladovateľnosť Výrobok si uchováva úžitkové vlastnosti 5 rokov od dátumu výroby, v pôvodnom neotvorenom obale. Skladujte v suchom sklade pri teplote 5 až 25 °C.

Výdatnosť: 6 – 8 m²/kg

Značka Remal
Výrobca Bal Slovakia, s.r.o.
Balenie 400g
Farba Strieborná

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Odtieň Počet mj na sklade
Hlavný sklad 8591235091519 strieborný 2
Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Objednávka bola vybavená rýchlo a bez problémov

Overený zákazník,

Velmi spolahlivy a rychly obchod,doporucujem

Overený zákazník,

Veľký výber,dobré ceny

Overený zákazník,