finebio Fish-Pond rybníky-jazierka 500 g

finebio | Bazén | Kód: 8588001140410
Dostupnosť
Skladom
Doručenie do 48h (počas pracovných dní).
17,00 €
14,17 € bez DPH

finebio Fish-Pond rybníky-jazierka 500 g

Rybníky - Jazierka

Bioozdravenie vodných plôch čistou silou prírody.

Pre sladkovodné jazerá, rybníky, dekoratívne rybníky, chovné rybníky, nádrže, ...

Fish-Pond podstatne zvyšuje čistenie vody, znižuje hromadenie kalu a rast rias, odstraňuje zápach, škodlivé látky a podporuje zdravý rast rýb.
Fish-Pond obsahuje koncentrované, výkonné a prospešné mikroorganizmy, ktoré konzumujú nečistoty a škodlivé látky vo vode. Pravidelná aplikácia zabraňuje zhoršovaniu kvality vody, zápachu a úhynu rýb.
Fish-Pond tvorí súčasť našej rady produktov určených na ochranu zdravia a životného prostredia pomocou Bio-enzymatickej sily prírody.

 • Podstatné zvýšenie procesov čistenia vody:
  • Znižuje organické látky a anorganické látky (dusík, fosfor) vo vode (ktoré sú živinami pre riasy) = ​​     zabraňuje rastu rias.
  • Znižuje BSK a CHSK = zvýšenie kyslíka vo vode - nedochádza k uduseniu rýb.
  • Výrazne redukuje patogénne baktérie = zdravé ryby.
  • Zlepšuje priehľadnosť vody.
 • Zníženie zápachu (potlačenie tvorby toxického plynu H2S, NH3) = prevencia úhynu rýb.
 • Zníženie množstva usadenín kalu = zníženie nákladov na likvidáciu kalu.
 • Posilnenie imunitného systému rýb = prevencia úhynu rýb.
 • Zlepšenie zhodnotenia podávaných živín rybami = zrýchlený rast rýb.
 • Znižuje potrebné výmeny vody.
 • Prírodný produkt - Bioenzymatická sila prírody.

Fish-Pond je biologický aktivátor pre jazerá, rybníky, vodné toky založený na chránených kultúrach mikroorganizmov a enzýmov. Pravidelnou aplikáciou sa obmedzuje rast rias, zápach, patogénne baktérie, sedimentočné kaly a tým sa vytvára lepšie prostredie pre zdravý rast rýb.

Využitie:

 • Prírodné a umelé jazerá.
 • Rybníky a chovné vodné nádrže.
 • Jazierka a dekoratívne rybníčky.
 • Vodné nádrže.
 • Vodné ramená.

Viacúčelové: privátne a komerčné využitie.
 
Návod na použitie:
Rybníky, Chovné rybníky a jazierka
:
Počiatočná dávka: 1/2 odmerky (10g) na m3 vody.
Udržiavacia dávka: 0,5g – 3g na m3 vody v rybníku (1 odmerka na 40 m3 – 7m3 vody). Dávkovať v roztoku 4 až 8 krát počas sezóny.
Príprava roztoku: 1 odmerku (20g) Fish-Pond nasypať do 3 litrov teplej (25-30ºC) vody (najlepšie vody z rybníka). Zamiešať a nechať 15 minút odstáť. Opäť roztok zamiešať potom nastriekať/rozliať rovnomerne na celú vodnú plochu (v prípade väčších rybníkov/jazierok aplikovať roztok z člna).
Presná dávka produktu závisí od kvality vody, množstva znečisťujúcich látok, vodného objemu rybníka, rozšírenia a druhu rias, ročnej sezóny, prietoku vody.
Záhradné a dekoratívne jazierka:
Počiatočná dávka: 1 odmerka (20g) na m3 vody.
Udržiavacia dávka: 1/2 odmerky na m3 vody. Aplikovať roztok 2 krát mesačne.
Príprava roztoku: 1 odmerku  Fish-Pond nasypať do 3 litrov teplej (25-30ºC) vody (najlepšie vody z rybníka). Zamiešať a nechať 15 minút odstáť. Opäť roztok zamiešať potom nastriekať/rozliať rovnomerne na celú vodnú plochu.
Presná dávka produktu závisí od kvality vody, množstva znečisťujúcich látok, vodného objemu rybníka, rozšírenia a druhu rias, ročnej sezóny, prietoku vody.
 Sladkovodné jazerá:
Počiatočná dávka: 5g na m3 vody v jazere.
Udržiavacia dávka: 0,25g – 3g na m3 vody v jazere. Dávkovať v roztoku 4 až 8 krát počas sezóny.
Príprava roztoku: 50g Fish-Pond nasypať do 5-10 litrov teplej (25-30ºC) vody (najlepšie vody z jazera). Zamiešať a nechať 15 minút odstáť. Opäť roztok zamiešať potom nastriekať/rozliať rovnomerne na celú vodnú plochu (roztok aplikovať z člna).
Presná dávka produktu závisí od kvality vody, množstva znečisťujúcich látok, vodného objemu jazera, rozšírenia a druhu rias, ročnej sezóny, prietoku vody.
 
Dôležité aplikačné upozornenie:
Dodržiavajte odporúčané dávky a pravidelnú aplikáciu produktu Fish-Pond.

Zlepšenie kvality vody (hladina rozpusteného kyslíku, priezračnosť vody) zvyčajne po druhej aplikácii. Zlepšenie kontroly rias a patologických baktérií sa dá očakávať po jednom roku liečby. Kontrola toxických plynov (H2S, HN3, merkaptanty) po 1-2 rokoch liečby.
Čas úpravy potrebný na zlepšenie závisí od konkrétneho stavu znečistenia vody, množstva kalu, množstva rias a vodných rastlín, veľkosti vodného telesa a stavu prietoku v ňom.
Zloženie:
Zmes užitočných bakteriálnych druhov Bacillus (vyselektované z prírodného prostredia), nemodifikované. Aeróbne a fakultatívne anaeróbne, spolu poskytujúce výrazne zosilnený synergický účinok.
Vzhľad: svetlošedý prášok
Trvanlivosť: min. 2 roky v uzavretom balení pri teplote 10ºC -20ºC.
Balenie: 500 g PE nádoba (12 ks v kartóne); 30 kg PE nádoba

Skladovanie a bezpečnostné predpisy: skladovať v uzatvorenom obale na suchom mieste, mimo dosahu detí. Nepožívať, nevdychovať, zamedziť styku s očami a otvorenými ranami. V prípade kontaktu s očami, vyplachovať vodou 10 minút. Pri požití konzultovať s lekárom. Produkt nie je klasifikovaný ako zdraviu škodlivý.
Fish-Pond  tvorí súčasť našej rady produktov určených na bioozdravenie vodných plôch a na podporu zdravého rastu rýb pomocou Bio-enzymatickej sily prírody.

Zodpovednosť voči svojmu zdraviu:
Znečistenie jazier, rybníkov a riek chemickými produktami používanými v poľnohospodárstve, toxínmi vytváranými niektorými druhmi rias, fekáliami a patogénnymi baktériami predstavuje vážne nebezpečenstvo nielen pre vodné živočíchy, ale aj pre kohokoľvek, kto je v kontakte so znečistenou vodou. Mnoho jazier je pre ľudí uzavretých alebo je v nich zakázané kúpanie.
Spôsob, ako zmeniť tento nezdravý stav, je zvýšiť a výrazne urýchliť prirodzený bio-enzymatický proces samočistenia vody koncentrovanou silou produktu Fish-Pond.
Bio-enzymatické produkty obsahujú prospešné mikroorganizmy, ktoré eliminujú nečistoty/zápach priamo v mieste pôvodu - rozkladajú nečistoty a následne ich skonzumujú ako svoju potravu.
Naše prospešné mikroorganizmy sú oveľa silnejšie ako nebezpečné druhy baktérií. Týmto druhom zoberú živiny a nebezpečné baktérie hynú všade tam, kde sa aplikujú produkty.

 

 

Značka Finebio
Výrobca FINECON s.r.o.
Balenie 500g
Typ produktu Eko drogéria

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Počet mj na sklade
Hlavný sklad 8588001140410 3
Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Čo som zháňala vo všetkých obchodoch až tu som to našla

Overený zákazník,

všetko OK

Overený zákazník,

veľmi rýchle dodanie

Overený zákazník,