Na čo pri starostlivosti o drevo nezabúdať

Aké využitie majú oleje a laky na drevo?

Za účelom údržby podkladov z dreva možno siahnuť po rôznych druhoch prípravkov, ktorých hlavným účelom je poskytnúť drevu ochranu pred pôsobením okolitého prostredia. Zatiaľčo niektoré z nich sú určené do vnútorného prostredia, ďalšie si nájdu využitie v exteriéri. Napríklad polyuretánový lak na drevo sa používa pri starostlivosti o parkety, podlahy, korok alebo drevený nábytok v interiéri, kým vhodnejšiu voľbu do exteriéru predstavujú syntetické laky, s ktorými možno natierať drevené ploty, terasy, altánky alebo záhradný nábytok z dreva.

Popri lakoch sa pri starostlivosti o drevené prvky vo vašej domácnosti dá spoľahnúť tiež na kvalitný olej na drevo, ktorý slúži v prvom rade na zvýraznenie prirodzeného vzhľadu objektov z dreva a zároveň ich chráni tak pred znečistením, ako aj poveternostnými vplyvmi. Jednotlivé oleje sú dostupné buď v bezfarebnej verzii alebo vo farebných odtieňoch teak, palisander, dub, mahagón a iné.

V tejto kategórii natrafíte na oleje určené na impregnáciu povrchov prichádzajúcich do styku s potravinami, či už máme na mysli kuchynské dosky alebo drevené stoly. Na ochranu terás zas poslúžia terasové oleje a nájdu sa tiež oleje určené na ošetrovanie dreva v saune alebo dokonca vodných plavidiel s dreveným povrchom.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Žiadný problém s nákupom a doručením

Overený zákazník,

tovar perfektne zabalený rýchle doručenie

Overený zákazník,

Rychle vybavenie objednávky a dodanie tovaru

Overený zákazník,