Farby na kov, ako sa zorientovať pri výbere?

Na čo nezabudnúť pred samotným náterom?
Tajomstvo úspešného lakovania kovov spočíva v použití kvalitného základného náteru. Náterové farby na kov alebo aspoň väčšina z nich obsahuje aditíva, ktoré odstraňujú hrdzu, čo je pre kovy jedna z bezprostredných výhod. Ak má však kov hrdzu ešte pred samotným náterom, vhodné je jej odstránenie, vďaka čomu bude farba, resp. lak na kov držať pevne, a to pomerne dlhú dobu.

Olejové farby na kov – aké sú to?
Farby na olejovej báze sú odolné a odolávajú trieskam i škvrnám. Kryjú aj povrchové nedokonalosti a pri aplikácii sa pomerne ľahko čistia. Aj keby vynecháte základný náter, konečný výsledok môže stáť za to. Tieto farby laky je možné zakúpiť od najvyššieho stupňa lesklosti po úplne matné odtiene, pričom všetko závisí od toho, aký vzhľad chcete docieliť.

Rada na záver
Je teda zrejmé, že farby na olejovej báze sú najlepšou voľbou pre kovové povrchy, avšak ani latexové farby nemožno úplne ignorovať. Všetko závisí od toho, aký povrch je potrebné namaľovať a zároveň zvážiť to, či pôjde o interiér alebo exteriér. Rôzne povrchové úpravy ponúkajú rôznu trvanlivosť a odolnosť. Ďalej je nutné zvážiť to, ako často plánujete povrch po natretí čistiť, keďže aj tento aspekt je rozhodujúci. Druh povrchovej úpravy, ktorý ponúka najväčšiu všestrannosť, je pololesklý povrch. Táto povrchová úprava funguje v akejkoľvek situácii, pričom je možné ho vyčistiť mydlom a vodou. Pre ideálny lakovaný kovový povrch je vhodná farba na olejovej báze s pololesklým povrchom.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pohodlie nákupu

Overený zákazník,

rýchle doručenie

Overený zákazník,

Sú rýchli

Overený zákazník,