5 otázok a odpovedí pred vymaľovaním bytu

1. Čo všetky potrebujem na vymaľovanie stien?

V obchodoch, kde predávajú rôzne druhy farieb, napríklad farby na kov, drevo či steny, je možné zakúpiť tiež maliarske pomôcky. Základom je valček alebo štetec, vedro, mriežka na valček a pracovné oblečenie. Nezabudnite tiež na to, že pri maľovaní stien zavládne v miestnostiach totálny neporiadok, a preto si kúpte ochranné fólie na zem a na nábytok.

2. Aký typ farby sa využíva v interiéri najčastejšie?

Najviac preferované farby na maľovanie stien interiéru sú podľa majiteľov obchodov farby laky tie, ktoré sa nazývajú disperzné. Tieto farby sú veľmi odolné a v prípade znečistenia steny je ich možné umyť mokrou handričkou. Ich výhoda tkvie tiež v tom, že veľmi rýchlo schnú. Odporúčame vám kúpiť disperznú farbu s prírodnými rozpúšťadlami, ktorá neuvoľňuje zdraviu škodlivé látky.

3. Ako často by som mal steny vymaľovať?

Ak si kúpite kvalitné farby, tak by vám mali na stenách vydržať bez olupovania naozaj dlhé roky. Ideálne by bolo, aby ste byt premaľovali po približne 5 rokov napriek tomu, že sú farby v dobrej kondícii. Po piatich rokoch sa vo farbe usadia nečistoty, vlhkosť či pleseň, a preto je premaľovanie stien nevyhnutné z hygienických dôvodov.

4. Aké farby odporúčate do detskej izby?

Detská izba a kuchyňa sú priestory, ktoré sú náročné z hľadiska znečistenia. Nehody pri varení alebo neposedné deti dokážu zo stien spraviť miesto plné fľakov. Našťastie existujú špeciálne farby, ktoré sa nazývajú umývateľné. Takéto farby je možné čistiť vodou so saponátom. Pripravte sa však na ich vyššiu cenu.

5.  Mám vlhký byt. Aké farby mám použiť?

Do vlhkých priestorov alebo do miestností, kde sa tvorí pleseň sú vhodné protiplesňové farby. Pozor však na to, že farba sa na stenu nanáša až po odstránení plesne. Steny postriekajte odstraňovačom plesní, zoškriabte zvyšky plesne, naneste na steny termoizolačnú farbu a na ňu farbu proti plesniam.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Dodanie podľa dohody,aj napriek nadrozmernému tovaru.Doporučujem.

Overený zákazník,

Rýchle dodanie tovaru. Precízne zabalený. Dobra cena.

Overený zákazník,

Cena Rýchlosť dodania Komunikácia

Overený zákazník,